Акыркы макалалар

ДКО-2018: Кыргызстандын күчтүү балбандары тандалды

ДКО-2018: Кыргызстандын күчтүү балбандары тандалды

Бишкектеги Каба уулу Кожомкул атындагы үчүнчү Дүйнөлүк көчмөндөр оюндарына күрөштүн 9 түрү боюнча тандоо этабы болуп өттү. Бул тууралуу КР Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинен кабарлашты.

Тандоо 25нен 27-май күндөрү өтүп, ага өлкөнүн бардык аймагынан келген 528 мушкер катышкан.

Мелдеш төмөнкү түрлөр боюнча өткөрүлгөн: Ашыртмалы аба гюреш (Түркия), Гореш (Түркмения), Гуштини милли камарбанди (Тажикстан), Гюлеш (Азербайжан), Казах курес (Казакстан), Кураш (Өзбекстан), Монгол Бох (Монголия), Пахлавани (Иран), Ссирым (Түштүк Корея).

Биринчи орунду ээлеген спортчулар 2018-жылдын 2нен 9-сентябрь күндөрү Чолпон-Ата шаарында өтө турган III ДКОго Кыргызстандын атынан катышат.

Спорттун түрлөрү боюнча жеңүүчүлөр:

Ашыртмалы аба гюреш (Түркия)

65 кг

1 - Садыралы у Нурлан

2 - Суйунбеков Баястан

3 - Турдубаев Эдилбек

80 кг

1 - Усенов Тариел

2 - Эсенбек у Тамчы

3 - Мусабек у Азизхан

+ 80 кг

1 - Кожобеков Нурбек

2 - Чоокбаев Бейбарс

3 - Мухамед у Таласбек

3 - Тажигул у Байышбек

Гореш (Түркмөнстан)

62 кг

1 - Кубатбек у Адилет

2 - Канназар у Нурасыл

3 - Тынчтыкбек у Бекзат

3 - Калбаев Нурдамир

82 кг

1 - Кожомуратов Бектуркан

2 - Тавалдиев Руслан

3 - Кубанчбек у Бексултан

3 - Муратбек у Нурмат

+82 кг

1 - Кушубаков Бекболсун

2 - Тажигул у Байышбек

3 - Чоокбаев Бейбарс

3 - Халматов Асылбек

Гуштини милли камарбанди

62 кг

1 - Абдурасулов Марлен

2 - Турдуев Чыңгыз

3 - Абытов Ысабек

3 - Калдаров Тоштук

82 кг

1 - Аманилла у Шерикбай

2 - Аллакулов Жаныбек

3 - Кочкоров Мырзабек

3 - Жанибек у Усон

+82 кг

1 - Тойчуев Кайратбек

2 - Тажигул у Байышбек

3 - Музуралиев Залхарбек

3 - Каныбек у Мыктыбек

Гюлеш

60 кг

1 - Кенжебек у Азамат

2 - Нурманбет у Бексултан

3 - Турсунбек у Дамирбек

3 - Абдыбеков Бектур

80 кг

1 - Усупов Саякбай

2 - Самат у Равиль

3 - Акматалиев Акназар

3 - Джакшылыков Максат

80 + кг

1 - Шаршенбеков Кайрат

2 - Бактыбек у Рустом

3 - Мадаминов Ахроржон

3 - Аширов Орозбек

Казах курес (Казакстан)

70 кг

1 - Эралиев Мирлан

2 - Муктаров Айдин

3 - Дастан у Ислам

3 - Алтынбек у Алмаз

90 кг

1 - Чалабаев Чингиз

2 - Сагынбек у Эрлан

3 - Ахмадалы у Кыдыралы

3 - Куручбек у Уларбек

90 + кг

1 - Куралов Тилек

2 - Алмазбеков Орозбек

3 - Аширов Орозбек

3 - Каныбек у Мыктыбек

Кураш (Өзбекстан)

66 кг

1 - Осмоналиев Санжар

2 - Нарбеков Жайнабек

3 - Урматбеков Алишер

3 - Сексенбаев Элдияр

81 кг

1 - Эсенбек у Шатман

2 - Бочонов Нурсултан

3 - Садыбеков Зыямидин

3 - Анаркалый у Дастан

81 + кг

1 - Гончаров Павел

2 - Бекболаев Айбек

3 - Арыкбаев Урмат

3 - Мирлан у Бахтияр

Монгол Бох (Монголия)

85+ кг

1 - Тажигул у Байышбек

2 - Куручбек у Уларбек

3 - Сагынбек у Эрлан

3 - Арыкбаев Урмат

Пахлавани (Иран)

70 кг

1 - Самат у Равиль

2 - Азизбаев Кубат

3 - Туратбек у Арген

3 -Үсөнов Манас

80 кг

1 - Паизов Чынгызбек

2 - Нурматов Нурбек

3 - Айтбаев Айдарбек

3 - Жакшылыков Максат

80 + кг

1 - Сартбек у Жантай

2 - Аширов Орозбек

3 - Эргашов Бекмырза

3 - Акматалиев Акназар

Ссирым (Түштүк Корея)

1 - Аширов Орозбек

2 - Докеев Аваз

3 - Мирлан уулу Бактияр

3 - Эргашов Бекмырза.

Түп нускага шилтеме : kabar.kg